31. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce

 

 

W dniach 30 – 31 sierpnia na nowoczesnym, pięknym, Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków odbyły się 31. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce, w których uczestniczyli zawodnicy STS Pomerania Szczecinek. Są to najważniejsze mistrzostwa w sporcie młodzieżowym i jednocześnie bezpośrednim zapleczem polskiej lekkiej atletyki.


-Dobra wieloletnia praca w STS Pomerania Szczecinek spowodowała, że nasi zawodnicy są widoczni na arenach krajowych i międzynarodowych na najwyższym szczeblu sportu młodzieżowego i seniorskiego –mówi Andrzej Juniewicz, prezes STS Pomerania.

 

Indywidualnie najlepiej wypadł Jakub Juniewicz, który w biegu na 110 m ppł. zajął 5 miejsce. Celem Jakuba jest uzyskanie minimum na  Mistrzostwa Europy U-23, które odbędą się w 2015 roku w Tallinie. Tylko jedno miejsce dzieliło od finału Kamila Szumerta w biegu na 100 m oraz Dominika Staśkiewicz w biegu na 110 m ppł. Obydwoje uplasowali się na 9 miejscu.

 

Wyznacznikiem dobrej pracy w lekkiej atletyce jest możliwość wystawienia sztafet. Nasza sztafeta 4 x 100 metrów w składzie Rafał Czerniec, Dominik Staśkiewicz, Jakub Juniewicz i Kamil Szumert, uplasowała się na piątym miejscu z wynikiem 42,20, uznając wyższość takich potęg lekkoatletycznych jak AZS-AWF Kraków, Podlasia Białystok, Olimpii Poznań i SKLA Sopot w pokonanym polu pozostały między innymi reprezentanci Warszawy, Łodzi czy Gdańska.


-W związku z faktem, że wszyscy zawodnicy mają po 21 lat a zawody są do U-23, jest nadzieja na medal za rok. Trzeba zaznaczyć, że cała czwórka to studenci, a uprawianie lekkiej atletyki mimo profesjonalizmu jest w pełni amatorskie –kończy A. Juniewicz.