Marcin Chabowski mistrzem Polski w biegu ulicznym na 10 km

 

autor: Polska Agencja Prasowa | 2013-08-03, 20:01 | źródło: PAP |
Marcin Chabowski (STS Pomerania Szczecinek) został w Gdańsku mistrzem Polski w biegu ulicznym na 10 km - uzyskał czas 29.19.

 

Drugie miejsce zajął Radosław Kłeczek (KB Sporting Międzyzdroje), a trzecie Radosław Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław).
Kłeczek stracił do triumfatora 27, natomiast Gardzielewski 31 sekund. Zawody rozegrano w ramach 20. Biegu św. Dominika. W sumie na starcie tej imprezy stanęło 41 zawodników, w tym dziewięciu z zagranicy. Obcokrajowcy nie byli jednak brani pod uwagę w klasyfikacji mistrzostw Polski.

W gdańskim biegu w zabytkowej scenerii Głównego Miasta najlepsi okazali się Kenijczycy. Pierwsze miejsce z czasem 29.01 minuty zajął Samuel Kemboi Rutto, a drugi był David Kiprono Metto - 29.07 min. Lekkoatleci z Afryki oderwali się od rywali na drugim okrążeniu i we dwójkę zmierzali do mety. Tempo biegu dyktował generalnie Metto, jednak na finiszu więcej sił zachował Rutto.

Trzeci linię mety przekroczył Chabowski, na czwartej pozycji został sklasyfikowany Kłeczek, a na piątek Gardzielewski. Szósty był Ukrainiec Roman Romanienko - 30.04.

Broniący mistrzowskiego tytułu Artur Kozłowski (MULKS MOS Sieradz), także aktualny mistrz Polski w biegu na 5000 metrów na stadionie, uplasował się na siódmym miejscu, a w klasyfikacji MP był czwarty.

W 20. Biegu św. Dominika wystartował także Meksykanin Jose Antonio Uribe Marino, który 17 sierpnia weźmie udział w mistrzostwach świata w Moskwie w maratonie. Podopieczny Wandy Panfil, złotej medalistki w tej konkurencji MŚ w Tokio (1991), wygrał 27 lipca w Warszawie, także na dystansie 10 kilometrów, 23. Bieg Powstania Warszawskiego. W Gdańsku Meksykanin uzyskał taki sam czas jak w stolicy - 30.32 minuty, jednak pozwolił mu on na zajęcie dopiero 11. lokaty