Młodzi lekkoatleci STS Pomerania na wakacjach

 

Młodzi lekkoatleci i lekkoatletki Stowarzyszenia Turystyczno Sportowego Pomerania ze Szczecinka, od 5 sierpnia przebywają na sportowych wakacjach w Poznaniu.

 

 

Pobyt i zajęcia na obozie mają na celu podniesienie poziomu lekkoatletycznego młodych zawodniczek i zawodników oraz przygotowanie zawodników z kategorii młodzika (rocznik 1999-1998) do Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które w tym roku rozegrane zostaną 14 września w Szczecinie, a także Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się 28-29 września w Radomiu.

 

Po zajęciach lekkoatletycznych mamy czas na różne atrakcje, a taką największą był niewątpliwie pobyt na meczu Lech Poznań – Żalgiris Wilno z cyklu eliminacji Ligi Europy. Zwiedziliśmy Muzeum Wojsk Pancernych i Poznańskie Poznańskie Termy.

 

Obóz dofinansowany jest przez Wojewodę Zachodniopomorskiego, a uczestniczą w nim również dzieci z mniejszymi szansami. Cała kadra opiekuńczo – wychowawcza, to wolontariusze naszego stowarzyszenia. Sprzyjająca pogoda, zakwaterowanie w domu studenta, doskonałe wyżywienie i obiekty TS Olimpia sprzyjają realizacji zakładanych celów.