STS Pomerania na sportowych wakacjach 2013

 

Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe od 12 do 24 lipca zorganizowało sportowe wakacje
w Mielnie dla aż 192 uczestników z 13 województw. Sportowe wakacje dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki  były przeznaczone dla dzieci w wieku do 13 lat. Województwo zachodniopomorskie na tym obozie reprezentowały tylko 2 kluby: lekkoatleci Stowarzyszenia Turystyczno Sportowego Pomerania Szczecinek i zapaśnicy z Karlina. Doskonałe miejsce, jakim jest Centralny Ośrodek Szkolenia LZS w Mielnie i sprzyjająca pogoda, pozwoliły szczecineckim młodym lekkoatletom pod opieką Doroty Juniewicz, na przeżycie niezapomnianych wrażeń. Dla większości młodych ludzi, był to pierwszy samodzielny wyjazd (a to bardziej przeżywali rodzice, niż sami uczestnicy obozu). Poza zapewnionymi przez organizatorów atrakcjami - rejsem statkiem, wieczorem Karaoke, dyskoteką, ogniskiem z pieczeniem kiełbasek, wizytą w kinie 4 D i plażowaniem, odbywały się regularne treningi lekkoatletyczne, których część odbyła się na stadionie Klubu Lekkoatletycznego Bałtyk w Koszalinie. W trakcie obozu rozegrany został Miting Wakacyjny KL Iskra Białogard, podczas którego 11- letnia Anna Rybińska z STS Pomerania przebiegła 100 m w czasie 14,94. Niewątpliwą atrakcją było wieczorne puszczanie latawców.

 

- Gościnność ośrodka, mile spędzony czas oraz zrealizowanie planu szkoleniowego powinno owocować dobrymi wynikami w przyszłości, a pan dyrektor Henryk Stakuć już zaprosił nas na wakacje 2014- powiedziała Tematowi Dorota Juniewicz. Zarząd Stowarzyszenia STS Pomerania zaplanował kolejny obóz dla młodzieży w wieku 13 – 17 lat, który odbędzie się od 5 do 17 sierpnia w Poznaniu. Obóz jest dofinansowany przez Wojewodę Zachodniopomorskiego. Doskonała baza treningowa dla lekkoatletów, zakwaterowanie w Domu Studenta, rewelacyjne (sprawdzone w latach ubiegłych) wyżywienie oraz poza zajęciami lekkoatletycznymi oraz szereg atrakcji Poznania, zapewniają doskonały aktywny wypoczynek.

 

- Na obóz w Poznaniu zapraszamy jeszcze chętnych z województwa zachodniopomorskiego. Posiadamy jeszcze 9 wolnych miejsc. Dodatkowych informacji i odbiór karty kwalifikacyjnej, można uzyskać u kierownika obozu pod telefonem 606 128 530 lub info@stspomerania.org . Bliski termin wyjazdu premiuje dziewięciu pierwszych chętnych- dodała D. Juniewicz.